lundi 28 avril 2014

Fluor szkodzi!



Kilku specjalistów zajmujących się fluorem powiedziało:  „Fluor w paście do zębów jest nam tak samo potrzebny jak ból zęba...” 
Niewielu ludzi wie, że fluor tak naprawdę jest trucizną. Używa się go, miedzy innymi,  do... trutek na insekty!

  • Fluor wypiera wapń z kości i zajmuje jego miejsce w strukturze kostnej. A tak zmieniona chemicznie nowa tkanka kostna, czy zębowa ma dużo gorsze parametry i w konsekwencji zamiast planowanego spadku liczby przypadków próchnicy, powoduje raczej niebezpieczną ucieczkę wapnia z organizmu, czyli wczesną osteoporozę;
  • Fluor powoduje problemy ze stawami, deformacje kręgosłupa i może nawet wywołać raka kości;
  • Dostarczanie do organizmów dzieci nadmiernych dawek fluoru, powoduje zaburzenia w składzie tkanki kostnej i zębowej;
  • W ciągu ostatnich lat specjaliści ostrzegali przed tym pierwiastkiem. Fluor jest bardzo czynnym składnikiem i przenika głęboko w kości i komórki, gdzie się odkłada, prowadząc do uszkodzenia zębów, kości, nerek, mięśni, mózgu, nawet do uszkodzeń genetycznych;
  • Podobnie jak inne halogeny, fluor może powodować stan zapalny i obumieranie komórek tarczycy, prowadząc do powstania autoimmunologicznego zapalenia tarczycy.  Znanych jest wiele potwierdzonych przypadków poprawy funkcji tarczycy po wyeliminowaniu fluoru;
  • Fluor, przenikając przez łożysko u kobiet ciężarnych, czyni nieodwracalne szkody dla płodu;
  • Ma negatywny wpływ na system nerwowy i system odpornościowy i u dzieci może powodować chroniczne zmęczenie, obniżać poziom IQ, obniżać umiejętności uczenia się, powodować letarg i depresję;
  • Gromadząc się w szyszynce zmniejsza produkcję melatoniny;
  • Już w latach 70. ubiegłego stulecia w Finlandii przeprowadzono badania, z których wynika, że nadmiar fluoru u osób starszych powoduje spontaniczne łamanie kości;
  • Słynne akcje fluoryzowania zębów uczniów szkół podstawowych zaowocowały w Wielkiej Brytanii serią procesów sądowych. Okazało się, że u wielu dzieci doszło do przebarwień szkliwa, zęby stały się łamliwe i chropowate. W 1996 roku 10-letni Kevin otrzymał 1000 funtów odszkodowania od koncernu Colgate Palmolive, znanego producenta pasty do zębów. U chłopca stwierdzono fluorozę, czyli zatrucie fluorem. Czy fluor naprawdę chroni zęby dzieci przed próchnicą?


Badania naukowe nie dowiodły aby fluor przy zębach stałych hamował próchnicę zębów.  Jest to biologicznie (fizjologicznie) niemożliwe.

  • Fluor jest dopuszczalny do stosowania w pastach do zębów, ale tylko w ograniczonym stężeniu. W produktach przeznaczonych do higieny jamy ustnej jest obowiązek umieszczenia ostrzeżenia: „zawiera fluorek sodu”. I nazywa się to ostrzeżeniem, a nie informacją czy wyróżnieniem zalety produktu.
  • Naukowcy niemieccy, wobec coraz większej ilości fluoru rozproszonego w naszym środowisku naturalnym stwierdzili, że dodatkowe wprowadzanie tego pierwiastka do organizmu, które niegdyś było celowe, w dzisiejszych czasach przynosi zdecydowanie więcej szkód niż pożytku.


Amerykański Instytut Badań Stomatologicznych (U.S. Center for Disease Control and Prevention (CDC)) doszledl do konkluzji, że nie ma różnicy między liczbą ubytków w zębach dzieci mieszkających na terenach objętych fluoryzacją i na nieobjętych 

  • W Polsce, innych krajach byłego bloku komunistycznego oraz m.in. w Wielkiej Brytanii wodę się od lat fluoryzuje. Wiele krajów demokratycznych nie wprowadziło jednak tego zwyczaju. (Dlaczego?...)
  • W Belgii zabroniono używania dodatków fluorowych, tabletek fluorowych, kropli i fluorowych gum do żucia, które przez dziesiątki lat promowane były przez dentystów. Obecnie zostały zakazane i wycofane z rynku, uznane za trujące i stanowiące wielkie zagrożenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Magda Aelvoet z belgijskiego ministerstwa zdrowia mówi: "Zamierzamy oficjalnie powiadomić inne kraje Europejskie o tej decyzji w nadziei, że wkrótce do nas dołączą. Przez lata martwiły mnie doniesienia ze świata nauki, które przestrzegały przed stosowaniem fluoru. Ja sama nigdy nie dawałam moim dzieciom fluoru".
  • Owszem, mówi się oficjalnie, że fluor jest bezpieczny, o ile nie przekracza się pewnej ustalonej dawki. Ale jeśli ludzie piją dużo wody z kranu (nawet przegotowanej), często myją zęby pastą z fluorem,  to jak mogą być pewni, że wielokrotnie nie przekraczają takiej dawki?
  • Za wprowadzenie fluorowania wody pitnej częściowo odpowiedzialna jest zwiększona ilość próchnicy zębów spowodowana dużym zużyciem cukru. Wprowadzając fluor do wody, lobbyści zarabiający na sprzedaży cukru znaleźli rozwiązanie, żeby zęby się nie psuły i jednocześnie żeby nie tracić zysków z jego sprzedaży;
  • Żadna z ekologicznych firm kosmetycznych, które unikają szkodliwych składników, nie produkuje past do zębów z fluorem;
  • Poza woda z kranu, fluor występuje również w pożywieniu (napoje butelkowane, czarna herbata, czerwona herbata, pokarmy z puszek, czerwona sól kamienna, Żucie tabaki), niektórych suplementach, lekarstwach (np. Prozac, Lexapro, Celexa, Paxil, Prevacid, Diflucan, Fluorochinolony - antybiotyki (Cipro, Levaquin, Avelox), dostępne w Polsce jako: Cipronex, Levoxa i Moxifloxacin, Celebrex, Lipitor, Zetia, Stelazinum) , jest także produktem ubocznym przemysłu chemicznego


Fluor jest głównym składnikiem leków psychotropowych. Wiele środków uspokajających ma w swoim składzie fluor i jest używany w domach opieki społecznej, a także w szpitalach psychiatrycznych na całym świecie.
  • Podczas II wojny światowej hitlerowcy szukali sposobu, aby więźniowie przestali bronić swojej wolności i byli bardziej posłuszni wobec władz. Aby otumanić więźniów obozów koncentracyjnych, zaczęli podawać im duże dawki fluoru w wodzie pitnej (jego producja zostala zlecona  koncernowi I. G. Farben z Frankfurtu) - Od początku XX wieku bowiem wiedziano, że podawanie ludziom niewielkich dawek fluoru sprawia, że są bardziej ulegli i podatni na manipulacje.
  • Mit korzystnego działania fluoru na zęby powstał w 1939 roku w USA, gdy naukowiec Gerald J. Cox przeprowadził badania na szczurach i stwierdził, że wpływa on korzystnie na ich uzębienie i warto by aplikować fluor ludziom. W tym czasie Cox był pracownikiem ALCOA, największego producenta toksycznych odpadów fluorowych – firma była zagrożona procesami sądowymi związanymi ze szkodami jakie spowodowały te odpady. W 1947 roku prawnik ALCOA, Oscar R. Ewing, został mianowany szefem FSA (Federal Security Agency), co dało mu kontrolę nad PHS (Public Helath Servies – agencja rządowa d.s. zdrowia). W ciągu następnych 3 lat 87 miast amerykańskich zaczęło fluoryzować wodę pitną. Wśród nich było miasto kontrolne w programie badawczym nt. skutków fluoryzacji w Michigan, co w efekcie wyeliminowało te dotąd jedyne obiektywne testy.


Skoro fluor kumuluje się w organizmie, to jak się bronić? Jak zmniejszyć narażenie człowieka?
  • Możemy samodzielnie zrobić pastę do zębów bez żadnych kontrowersyjnych składników: Starym wypróbowanym sposobem na białe zęby jest ich szczotkowanie z użyciem sody oczyszczonej. Jednak sama soda bywa często zbyt ostra dla delikatnego szkliwa. Dlatego możemy zmieszać sodę oczyszczoną pół na pół z olejem kokosowym. Do tej mieszanki dodajemy kilka kropli olejku eterycznego (eukaliptusowego lub grejpfrutowego) i mamy gotową pastę do zębów. Można też zmieszać sodę oczyszczoną z solą morską (jedna łyżeczka sody i pół łyżeczki drobno zmielonej soli morskiej) i dodać kilka kropli wody oraz olejku eterycznego (miętowego lub cytrynowego).
  • Jeżeli już dajecie pastę z fluorem waszym dzieciom poniżej sześciu lat, należy stosować ilość pasty wielkości ziarnka grochu pod kontrolą dorosłych, aby zminimalizować ryzyko połknięcia. (Nie mniej jednak, Pasta do zębów dla dzieci do trzeciego roku życia nie powinna w ogóle zawierać fluoru, ze względu możliwość jego przedawkowania przy połknięciu pasty)
  • Jeżeli nie chcemy całkowicie z niego rezygnować, możemy stosować na przemian pastę z fluorem i bez.
  • Ze środków uspokajających i antydepresyjnych Xanax i trazadone nie zawierają fluor
  • Pasty bez fluoru
Lavera Basis Sensitiv – Pasta do zębów z zawartością kredy i drobinek krzemu skutecznie usuwa osad nazębny. Przeciwzapalne i antybakteryjne działanie echinacei i propolisem uzupełniają całościową higienę jamy ustnej. Wartość pH neutralizuje szkodliwe działanie kwasów na szkliwo. Zapobiega próchnicy, parodontozie i osadzaniu się kamienia nazębnego. Mój faworyt, gdyż oprócz faktu, ze nie zawiera fluoru, niektóre ze składników pochodzą z upraw ekologicznych i jest certyfikowana NaTrue. Składniki: wodny wyciąg z echinacei, sorbitol, krzem mineralny, kreda, ksylit, sól morska, ksantan, substancja myjąca z kokosa, nalewka z mirry, ekstrakt z krwawnika*, ekstrakt z propolisu*, ekstrakt z arniki*, naturalny aromat *składniki pochodzące z upraw ekologicznych. Cena około 10.00 PLN - TUTAJ możesz ja kupić.
Ziaja, Szałwiowa pasta do zębów bez fluoru z D-panthenolem i wysokogatunkowymi krzemionkami koloidalnymi. Skutecznie czyści zęby i usuwa osad nazębny, łagodzi podrażnienia błony śluzowej oraz zapobiega zapaleniu dziąseł, ma orzeźwiający miętowy smak, zapewnia długotrwały świeży oddech, dla wszystkich powyżej 6ciu lat (U dzieci poniżej sześciu lat stosować ilość pasty wielkości ziarnka grochu). Cena około 5.00 PLN - TUTAJ znajdziesz listę sklepów, w których jest ona dostępna.
Nenedent – Pasta do mycia zębów bez fluoru dla dzieci do 4 roku życia, zawiera delikatny żel krzemowy – jako składnik czyszczący, zawiera ksylitol (13%) hamujący rozwój bakterii powodujących próchnice, neutralne pH chroniące florę bakteryjną jamy ustnej, nie zawiera aromatu miętowego (bez mentolu, dzięki czemu nie zakłóca kuracji lekami homeopatycznymi), nie zawiera substancji barwiących i konserwujących, laurylosiarczanu sodu, nie zawiera cukru, smak jabłkowo-bananowy. Nie zawiera środków konserwujących. Pozytywna opinia Centrum Zdrowia Dziecka. Dostępna w aptekach, około 15.00 PLN.
Forever Bright z firmy Forever Living Products- Aloesowa pasta do zębów Żel, zawiera propolis pszczeli, wzmacnia i chroni dziąsła, przydatna w profilaktyce paradontozy, łagodzi stany zapalne w obrębie jamy ustnej, działa wybielająco, dba o dziąsła i śluzówkę, nie ma właściwości ściernych , nie uszkadza szkliwa, chroni dobre bakterie w jamie ustnej pozbywając się złych, które powodują próchnicę – bo zawiera propolis naturalny antybiotyk, zapobiega osadzaniu się płytki nazębnej co chroni przed kamieniem, likwiduje infekcje bakteryjne i grzybicze, zwalcza przykry zapach z ust, penetruje wszystkie przestrzenie międzyzębne, dodatkowo super działa na ból gardła . Cena okolo 36.00 PLN - TUTAJ możesz ja kupić.
Ajona Stomaticum – pasta bez fluoru na krwawiące dziąsła – oraz działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Doskonale usuwa osady i chroni przed powstaniem płytki nazębnej i kamienia. Poprawia mikroflorę jamy ustnej i likwiduje nieprzyjemny zapach z ust. Pasta zawiera ekstrakt z rumianku. Producent zaznacza, że efekty zauważalne są już po 1 użyciu. Ajona jest pięć razy bardziej wydajna niż normalna pasta do zębów. Z uwagi na to, iż mamy do czynienia z koncentratem, należy używać ilość pasty powinna być nie większa niż główka od zapałki. Producent obiecuje, że tubka 25 ml wystarcza na 150 użyć. Dostępna w dwóch wersjach: 6ml i 25ml (cena około 12.00 PLN) w każdej aptece na terenie Kraju .
Tołpa – specjalistyczny żel do zębów bez fluoru, Expert Parodontosis nie zawiera: alergenów, sztucznych barwników, PEG-ów, SLS-u i konserwantów. Przeciwdziała parodontozie, wspomaga regenerację podrażnionych dziąseł i utrzymuje właściwą higienę jamy ustnej. Dzięki specjalnej recepturze torfowo-ziołowej wykazuje doskonałe właściwości profilaktyczne: zagęszczony wyciąg torfowy wzmacnia i regeneruje tkanki przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej; rumianek działa przeciwzapalnie; szałwia działa przeciwzapalnie, antyseptycznie i ściągająco. Cena około 13 PLN - TUTAJ możesz ja kupić.

Dabur, Ajurwedyjska ziołowa pasta do zębów z neem bez fluoru – jest wolna od środków chemicznych, cukru, słodzików – wybiela zęby oraz chroni dziąsła; nie podrażnia dziąseł (jak to ma często miejsce w przypadku tradycyjnych past); posiada silne działanie grzybobójcze (14 gatunków grzybów, w tym Candida Albicans); działa przeciwbakteryjnie (Staphylococcus Aureus i Salmonella); działa przeciwko wirusom; pomaga przy stanach zapalnych; wywiera działanie neutralizujące w stosunku do pasożytów i form rozwojowych bakterii; moduluje i aktywizuje układ wzmacniający zęby; zwiększa liczbę leukocytów; zwiększa produkcję interferonu; Neem jest nieszkodliwa dla pożytecznych bakterii; ma silne oraz natychmiastowe działanie; wzmacnia dziąsła i płytkę, usuwa osad, kamień nazębny i inne przebarwienia. Cena około 15.00 PLN - TUTAJ ja kupisz.

Źródło:

dimanche 27 avril 2014

Our Wedding

Vous cherchez un photographe pour votre mariage?

Je vous recommande:

LS PHOTO


JCH WEDDINGJCH WEDDING



Rendez-vous sur Hellocoton !

"Gatsby, le maginfique"

Jack pot!
Ma note: 10/10 

Tu te poses toujours la question quel film regarder ce soir? Cet après midi? Demain? Au cinéma? A la compagne? Avec ton copain? Ta femme? 
Même si tu n'as pas envie de regarder quoi que ce soit... regarde "Gatsby, le magnifique!" Il mérite cet adjectif, ô oui! 
Gatsby, le magnifique c'est de l'art... les effets visuels et sonores, les costumes, les images, le jeu des acteurs, l'usage de la 3D ... et le choix étonnant de la musique!

En regardant Gatsby, on a une vraie sensation de vertige; flocons de neige, l'envolée d'un rideau chatoyant, quelques tours de magie...  à mi-chemin entre la réalité et l'imaginaire.

Par ailleurs, savez-vous dans quelles scènes on entend: - Jay Z - Beyoncé - Will.I.Am - Fergy - Lana del Rey - Florence * the machine - Gotye - Nero - Sia ??

Avant de regarder Gatsby, le magnifique, ne visionnez pas la bande d'annonce, laissez-vous surprendre :-) 

Par contre, si vous l'avez déjà vu, rappelez-vous de cette scène ... c'est ma préférée!










Rendez-vous sur Hellocoton !

"Looper"

Kolejny film o przyszłości, tym razem połączenie Incepcji (z Leonardo DiCaprio) i In Time (z Justinem Timberlake)...  W tej wersji nie spodobala mi sie przygnębiająca rzeczywistość otaczająca głównych bohaterów (prawda czasmai boli :-)..), jednak plot wydarzeń, Bruce Willis i Joseph Gordon-Lewitt (który również zagrał w Incepcji) rekompensują ewentualne braki. 
Film trzyma w napięciu.

Moje oceny:

Looper – Pętla czasu - 8/10
Wyścig z czasem (In Time) - 8/10
Incepcja - 9/10


Si vous avez aimé Inception (avec Leonardo Di Caprio) et Time Out (avec Justin Timberlake), vous trouverez le nouveau film avec Bruce Willis assez intéressant! L'intrique n'est pas compliquée et peut être décrite en une seule phrase;  heureusement son déroulement nous garde le suspense jusqu'à la dernière scène. 
Ne vous attendez à voir des beaux décors, nous ne sommes pas à l'époque de Napoléon, mais dans le futur...  le réalisateur, d'ailleurs, nous présente une vision du futur assez triste: le Monde est morose et noyé dans le crime. Ce n'est pas pour autant que nous n'irons pas le voir au cinéma! Au contraire, je vous le conseille vivement!

Mes notes:

Looper: Les Tueurs du temps - 8/10
Time Out - 8/10
Inception - 9/10





Rendez-vous sur Hellocoton !

"World War Z"

...czyli mrożąca krew w żyłach... przepowiednia końca ludzkości?

Film o zabójczym wirusie, nabierającym rozmiary pandemii. Znajomy wątek, obraz apokalipsy jest również tematem przewodnim filmów takich jak: 28 tygodni później ("28 weeks later"), 28 dni później ("28 Days Later") i  Jestem legendą ("I Am Legend").

Polecam wszystkie cztery. 

Moja ocena: 7/10 



Rendez-vous sur Hellocoton !